Grup Ağaç Grup Ağaç

Ürünlerimiz

Grup Ağaç, agac ve orman ürünleri alanında; ithal ve kendi üretimi ürünlerden oluşan zengin ürün gamı, yüksek stok avantajları, lojistik ve gümrük danışmanlığı hizmetleri ile satış ve satış sonrası her ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda.

Grup Ağaç

KONTRPLAK

Masif ahşaba göre aynı kalınlıktaki tahtalardan daha sağlamdır ve çekme veya şişme olasılığı yoktur. Üretiminde daha az kimyasal kullanılırken daha fazla ahşap kullanılır. Doğal ahşap görünümü elde edilir ve yüksek mekanik özelliklere sahiptir. Ayrıca çivi ve vidaları iyi bir şekilde tutma yeteneğine sahiptir. Kontrplak, kayın, kavak, egzotik, çam ve huş gibi ağaçların gövde kısımlarının özel makinelerde soyulmasıyla elde edilen levhaların, lifleri birbirine dik olacak şekilde özel yapıştırıcı ve presle levha haline getirilmesi işlemidir.Kullanım Alanları:

✓ Mobilya Dekorasyon

✓ Çatı ve zemin kaplama

✓ İnşaat sektörü

✓ Otomotiv

✓ Tekne

✓ Çatı kaplama

✓ Zemin

✓ İç kaplama

✓ Oyuncak

✓ İskele

Grup Ağaç

KAVAK KONTRPLAK

Kavak ağaçları hızlı bir büyüme hızına sahiptir ve genellikle 10 ila 20 yıl arasında hasat için uygun hale gelirler, bu süre coğrafi konuma bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, kavak ağaçları çeşitli iklim koşullarına ve topraklara olağanüstü uyum sağlayabilen bir türdür.

Kavak ağacından üretilen en önemli ürünlerden biri kontrplaktır. Ahşap paneller ve özellikle kontrplak, yapısal, iç veya dış mekan kullanımları için yüksek performanslı ve kaliteli/fiyat oranı iyi olan yapı malzemeleridir.Standart Ölçüler:

1700 x 2200

1250 x 2500

Kalınlık:

4mm-40mm


Yüzey tipi:

Zımparalı/Zımparasız


Yüzeysel Kalite:

B/C, C/c


Kullanılan Mekan:

Dış Mekan/İç Mekan


Formaldehit
Emisyon Sınıfı:

E1, Üre


Yoğunluk, kg/m3:

450-520


Nemli içerik, %:

% 8-12


Grup Ağaç

KAYIN KONTRPLAK

Ülkemizde çeşitli bölgelerde yetişen kayın ağacı, aynı zamanda gürgen olarak da bilinir. Kayın ağacı Fagaceae (Kayıngiller) familyasına aittir. Genellikle nemli ve yağışlı bölgelerde yetişir. Organik madde ve su tutma kapasitesi yüksek, bol humuslu topraklarda daha iyi gelişim gösterir. Kayın ağacı uzun boylu ve dikkat çekici bir görünüme sahiptir, boyu 40 metreye kadar ulaşabilir.

Kayın ağacı suya dayanıklı özelliklere sahip bir ağaç türüdür. Marin kontrplak ise dış mekan uygulamalarında kullanılan dayanıklı bir yapıştırılmış ahşap malzemedir. Kayın marin kontrplak, yüksek kaliteli kayın ağacı tabakalarının preslenerek üretilir. Ahşap tabakalar, çapraz şekilde yerleştirilerek birbirlerine yapıştırılır. Bu çapraz yerleştirme ve özel yapıştırıcı kullanımı, kontrplak levhaya ekstra dayanıklılık ve suya karşı direnç sağlar.


Standart Ölçüler:

1700 x 2200

Kalınlık:

4mm-40mm


Yüzey tipi:

Zımparalı/Zımparasız


Yüzeysel Kalite:

B/C, C/c


Kullanılan Mekan:

Dış Mekan/İç Mekan


Formaldehit
Emisyon Sınıfı:

E1, Fenol/Marin


Yoğunluk, kg/m3:

700-750


Nemli içerik, %:

% 8-12


İşbirlikçilerimiz